Jump to content

Platitudini infioratoare din limbajul DDC


steroidu
 Share

Recommended Posts

  • Administrators

Imi zdrelesc ochii de ceva vreme cateva expresii abuzate grav in anunturile de pe AT

 

"Dus asistat" - asta probabil e cea mai proasta combinatie de cuvinte inventata de om. Astept sa apara o asistenta, sau sa ma spele cineva la cur, sau sa fac dus in fata unei sali pline de spectatori (asistență, da?) extaziati. Nu inteleg cine si de foloseste mizeria asta de expresie

 

"Mici fantezii" - cum adica "mici fantezii"?! MICI! Ala care are o fantezie, in mod sigur o priveste ca importanta, si in niciun caz nu o vede ca fiind mica. Oricum, la ce dracu se refera asta? "Am o mica fantezie, mi-ar placea sa te scarpini in cap in timp ce mi-o sugi"

 

"Anal contra cost" - pentru ca in rest, futaiul oral si normal sunt gratis

 

"Ador analul" - sa mori tu?! 95% din AT incep sa tremure din rasputeri cand vad o putza mai mare de 10 cm si mai groasa de 2.

Link to comment
Share on other sites

Stai linistit, probabil sunt expresii pentru cei care deschid pentru prima oara o pagina din AT si cred ca au ajuns in rai.

Mai pot adauga "accept oral neprotejat, in functie de igiena" expresie auzita mai mult la telefon (nu imi imaginez ca sunt nesimtiti care se duc la curve si nu-si fac dus inainte) , "caut colega" (cu alte cuvinte e singura, sau se foloseste de anunt ca sa-si gaseasca o persoana cu care sa imparata chiria?), "domni generosi si manierati" (adica nu cocalari, manelisti, mitocani, de la coada vacii ...sau ce?), "apetisanta" - adica cu burta, cur mare si celulita .... lista e lunga.

O zi buna !

Link to comment
Share on other sites

Vorbim de fete (in primul rand sunt fete, ceaa ce explica multe) ce castiga bani din suptul pulii. Crezi ca mai au timp sa-si imbogateasca vocabularul? Sau chef? Castiga poate 1000 de RON pe zi. Indiferent daca l-au citit pe Eliade sau nu. Si multora dintre clienti nu le pasa de aceste stereotipuri de exprimare...

Eu nu mai "vad" aceste platitudini. Trec prin ele, incercand sa gasesc informatiile ce ma intereseaza.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Si eu, rechine, de peste o decada. Dar... "mici fantezii"?!?!?!

 

Cred ca e o filiera gen Filantropica si care creaza anunturile pe care le citim.

Link to comment
Share on other sites

Aaaaa... pai sunt care mai de care:

- "poze reale 100%" - întotdeauna sunt reale... rareori însă aparţin maimuţei de la faţa locului

- "curatenia ma reprezinta" - cam naşpa dacă ăsta e singurul lucru care o reprezinta (însă de obicei nici măcar asta nu e adevarat)

- "iti promit nu te dezamagesc" - să mori tu?!

A, da: şi mici fantezii! ;)

Link to comment
Share on other sites

Una si de "supt" Feleac, ce-i drept asta nu e platitudine, e mai aproape de idiotenie, de-a dreptu'.

Anuntul (blah, blah, blah, ...) continea si urmatoarea insiruire de cuvinte: "fata mignona si corpolenta".

Ha, intrigat de asocierea aia de termeni, o sun pe grizeta. Ii cer detalii, sugerandu-i sa inceapa cu autodescrierea propriei fapturi. Zglobie imi spune, varsta (n-are importanta), si apoi incadrarea sub taliometru si indicatiile afisajului de la cantar (ceva de genu' 155 cm cu 48 kg), accentuand (precum in anunt) ca este o mignona draguta, adaugand (tot ca si in anunt), si corpolenta.

Beneficiind de "legatura in direct" cu gingasa faptura, o intreb cum vin astea doua impreuna, la pachet, si mignona si corpolenta.

Fata, nonsalanta, imi spune, un pic tafnoasa de data asta, cum adica nu am inteles, pai zice ea, is micuta, cum se vede din inaltime si greutate, dar am un corp frumos, cu sani maricei si fund obraznic, deci corpolenta cum ar veni.

Asta ca sa stiti si voi, la capitala, cum sta treaba cu o fata corpolenta.

 

Link to comment
Share on other sites

Tot pe la voi pe le Feleac aud des injuratura "sa ma sugi la pizda" :) De lins am tot lins, am plescait-o, am molfait-o dar partea la partea cu suptul  ajungem in meandrele concretului :) , am preferat sa ma aflu intotdeauna pe partea corecta a pulii.

Link to comment
Share on other sites

Ca sa va treaca supararea pentru atatea platitudini, uitati una noua, de la Constanta venire:

 

nou venita si foarte curata daca vrei sa te simti bine te astept la mine.....ofer clipe de vis si satisfactie garantata....sunt disponibila pentru orice clasa sociala...non stop ...sara

 

0760060055 ( 0760.060.055 ) 70 lei fisa.

 

Traiasca lupta de clasa!  :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...