Jump to content

Recenzii sau telegrame?


kristi2222
 Share

Recommended Posts

Observ,si nu cred ca sunt singurul, ca recenziile ,mai ales cele ale membrilor noi, sunt mai degraba telegrame....cititi ultimele recenzii de la AT, si imi veti da dreptate....nici romane kilometrice,sa ma ia somnul pana ajung la final,dar nici 2 randuri din care nu pricep mare lucru.....adica,descrie,bai,nene ASPECTUL, GFE (daca exista), mai ales in cazul damezelor care nu au prea multe recenzii...

Link to comment
Share on other sites

Guest falcao.valy

 

Perfect de acord.  Kristi 222 are dreptate. Asa este , mult prea telegrafice recenziile in ultima vreme. Nu vrea nimeni ( cred ) recenzii de 100 randuri, dar descrie frate elementele esentiale , sa pricepem si noi daca merita abordarea damezelor.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • Administrators

E o tara libera si un forum liber. Fiecare scrie dupa cat il tin ideile, timpul si cuvintele, respectiv dupa cat il duce capul.

Link to comment
Share on other sites

Guest machucambo

@grizo,

Eu o sa fiu mai direct: ma doare-n pula de "concurenta"

E ca si cum ai spune ca cei care merg cu tramvaiul 21 injura mai frumos decat cei care zboara cu KLM-ul.

Nu mai aduceti in discutie o latrina precum nimfolabele. Daca va place acolo, mergeti si postati, informati-va de acolo. Si veti fute doar prostituate.

 

 

Nu poti impune cuiva sa scrie dupa o grila. Unii au EMBA si altii au 12 clase, come on!

Link to comment
Share on other sites

Guest falcao.valy

De Parca nu ar fi toate asa cum ai zis tu . Ideea era de acuratete si informatie cat mai completa vis a vis de fata respectiva si de prestatia ei . Iar daca culegi informatii ( mai ) utile in unele cazuri si de acolo , nu vad care e problema .                                                                                                                                                                Come on !

Link to comment
Share on other sites

Guest machucambo

@falcao,

 

 

Eu ma adresam lui grizo. Ai reactionat tu. Eu spun ca prostituata e una si dama de companie e alta. Eu fac diferenta. Cand merg la curve, postez cat mai succint. Cand gasesc o dama, descriu in detaliu intalnirea.

Cat despre sursele de informare, feel free. Dar nu mai mentionati aici ca fiind "concurenta" ca nu e deloc asa.

Cred ca cei de la 'labe se vad doar cu fetele sa le ia comisionul de reclama, nu la bere cum ne vedem noi.

Am I right?

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest falcao.valy

Machu - ai dreptate cu meetings for genlemen . Nu te contrazic . Am aflat de la o fata ca si ceilalti se vad la o bere , ba inca saptamanal , joia parca , asa ca nu suntem singurii . Cat despre doamne de companie cum bine zici , nu stiu daca in toata carriera am intalnit 3 , in adevaratul sens al cuvantului , pt ca sunt foarte greu de gasit . Asa incat , cred ca peste 90 la suta din cazuri ( din ce futem adica ) sunt curve . Cred ca pe principiul ca sa scrie fiecare cum vrea , o sa ajungem ( chiar ma gandesc bine sa procedez Asa ) sa scriem atat : am fost , am vazut , am futut ( sau nu ) , am plecat , a fost bine ( sau nu a fost bine ) , recomand ( sau nu ) . Atat . Pentru ca de ce pula mea unii sa descrie cu lux de amaunte ( si nu ma refer neaparat la mine ) , iar altii sa telegrafieze ? Fara suparare , dar cam asta e adevarul ! A si sa nu uit : si daca I-ai raspuns lui Grizo si am reactionat eu , care e problema ? Nu e o tara si un forum liber ?

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

@falcao: atunci cand pui un om care are de zis 2 propozitii sa scrie recenzii de 2 ecrane, e cam ca atunci cand pui un olog sa alerge maratoane.... nu e pentru el, iar cititorii se chinuie mai mult citind decat s-a chinuit ala scriind.

 

 

Am citit dincolo (cu Colebilul alaturi) cateva recenzii intr-un thread, in care vorbele erau insirate pur si simplu la norma, orgasmand sugrumat spre notele (false) acordate cazaturii respective. Recenzii chinuite, opinii false (data fiind vizita recenta si trasabilitatea vizitatorului), note de la 8 in sus - asta la ceas de nemultumire. Zece pe linie pentru performanta mediocra.

 

Asta vrei sa fim noi?!

 

Noi suntem DDC.

 

NU citim Libertatea, NU aparem in CanCan, NU avem bareme.

 

Orice post trebuie sa respecte regulile: 1. NO Fake Info (cum gasesti dincolo, la cacat mancat cu lingura mare pe bani putini) si 2. NO Bullshit (adica nu o arde aiurea).

 

Un post laconic gen "lucreaza de la 10 AM la 10 PM" sau "are locatia in Iancului" imi e cel putin la fel de util ca un bildungsroman spatiat prost si presarat cu citate gen FK furibund si cat de zemoasa era piersicuta. 

 

Live and let live.

 

In cluburile de trabuc, poti sa intri si sa pufai doar un fum, nu e nevoie sa tragi in piept un Cohiba intreg.  Infomuie mi se pare un all-you-can-eat fortat, aplicat pe scris. Se simte voma in laringele plasmuitorilor de vorbe la kil.

 

Nu se supara nimeni ca ai reactionat. despre berile de dincolo... sa le fie cu folos. Exista intalniri la bere si intre academicieni, si intre echipele de muncitori care reabiliteaza blocuri pe Sos. Oltenitei. Aia de pe Soseaua Oltenitei se intalnesc la bere chiar in fiecare zi. What the fuck do we care?

 

Cheers,

Idu

 

Link to comment
Share on other sites

Guest falcao.valy

Ok . E limpede . Sa scrie fiecare ce vrea si cum vrea , sau sa nu scrie . Asa cum zicea si kristi initial si pe care l-am sustinut si il sustin in continuare in demersul lui , eu nu voiam Decat ca fiecare in parte in recenziile sale sa aduca cat Mai multe elemente necessare ( sau macar minimul necessar ) in vederea optimizariii si cresterii atractivitatii forumului . Atat si nimic altceva . Eu atat am avut de spus pe acest subiect .

Link to comment
Share on other sites

Bai @falcao.valy... E prima oara în atâţia ani de DDC în care am văzut pe Idu că a scris mai mult de 2 rânduri, iar eu unul eram în extaz.

De obicei intervenţiile lui nu depăşesc 50 de caractere şi-o scatoalcă.

Şi ai venit tu să pui punctul pe rană - fi-ţi-ar punctul să-ţi fie! Trebuia lăsat aşa!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest falcao.valy

Bai @ Toma Daniel ( asa m-ai luat , asa iti raspund ) , nu stiu pe ce rana am pus punct. Eu ziceam doar despre demersul lui omu ala, lui Kristii , ca asa ar fi normal sa se intample , Adica recenzii cat de cat complete , altfel o sa Mai avem informatii ajutatoare din pula cu satelltul si vom fute la ghici . In Alta ordine de idei , sa stii ca Idu , ale carui recenzii le citesc cu mare attentie , intotdeauna a detaliat , si a sris si Mai mult de 50 de caractere , cu informatiile absolut necessare .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...