Jump to content

Spam sub forma de "recenzii" false


steroidu
 Share

Recommended Posts

  • Administrators

Www suporta orice, mai al dracu decat hartia. A aparut un vanator de tag-uri care are domenii parcate (rezervate pentru vanzari viitoare).

Cocalarul respectiv parseaza AT si trage de acolo numere de telefon de la Ea Cauta Partener si optimizeaza pagini de pe domeniile lui cu numere de telefon de DDC, in care baga "recenzii" (cateva propozitii retardate) trase la indigo, si in care balacareste titularele in cel mai josnic fel, dar cu texte identice pentru fete si numere de telefon diferite.

Paginile in care apar mizeriile astea nu au nicio legatura cu fenomenul DDC, de la bringline.ro, avocatpopa.ro, euroglass.ro. Postarile sunt probabil folosite ca instrument de santaj astfel incat fetele sa decarteze bani pentru ca pagina respectiva sa dispara.

Un exemplu de recenzie retardata:

 

"http://euroglass.ro/0765057893 ( 0765057893 ( 0765057893 ( 0765.057.893 ) ) ).html

Am sunat la 0765057893 ( 0765057893 ( 0765.057.893 ) ) sa ofer si eu o fesa dar ulterior ce am pierdut timpul pe drum am dibuit ca defapt este una care realizeaza misto. Deci nu iti pierde timpul cu aceasta de la 0765057893 ( 0765057893 ( 0765.057.893 ) ) ca il pierzi degeaba."

 

Putin mai jos, haznaua mentala continua intr-o alta postare:

 

"Multumesc mult ! hotel samaa bucuresti oferte reduceri OFERTE HOTELURI hotel samaa bucuresti si voucere hotel samaa bucuresti de paste sau vouchere de revelion la hotel samaa bucuresti, chiar de craciun de ce nu? Heii ! Buna ! As dori si eu un sfat , prietena mea s-a pus intr-o relatie cu un baiat de care-mi place ! Si este cea mai buna prietena a mea , mi-a jurat ca nu v-a sta cu dumnealui , dar totusi a efectuat-o si cu . hotel samaa Deci daca esti in scormonire de o oferta sau mai multe oferte de OFERTE HOTELURI, te poti baza pe hotel samaa pentru ca cel putin din cate am cautat despre oameni uri la informatica sunt in clasa a 7a si nu am nici un model pentru o aplicatie care o am pentru acasa . nemultumiti dehotel samaa bucuresti nu am depistat reclamatii sau excese pe niciun site oficial sau ne oficial al hotel samaa bucuresti

Cine imi poate explica mai precis ce inseamna sa fii un om depresiv ? am intrat in contact prin telefon cu hotel samaa bucuresti pentru OFERTE HOTELURI sa intreb despre servicii si despre meniuri.

Am depistat ca au date de contact valabile si am depistat si o harta pe un forum despre cum sa ispravesc la hotel samaa bucuresti. "

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Futu-l in gura de imbecil. Nu ma pricep eu la SEO, dar metoda lui de tagging pacaleste copios Google si ma ineaca intr-o mare de "sa ofer o fesa" aproape de fiecare data cand caut dupa numarul de telefon.

Ca fura de la imbecilii de pe eBay care inca mai pun botul la phishing din secolul trecut e problema lui (si a imbecililor). Dar cu noi si cu fetele ce pula mea a avut ?

Link to comment
Share on other sites

Dincolo de grotescul situatiei, limba romana s-a imbogatit cu 2 expresii bestiale: "sa ofer si eu o fesa" si "una care realizeaza misto". Ca si cum cineva s-a chinuit sa faca traducerea si apoi retroversia in/din engleza la "sa dau si eu o buca" si "una care facea misto". Mie unul mi-au placut asa de mult ca m-am cocosat de ras. Ma gandesc serios sa incep să le includ în recenzii viitoare. Decât "piersicuţe zemoase", "i-am intors favorul", "zîmbet galeş", "mă roagă duios" şi alte clişee verbale ale unora - acestea măcar sunt haioase!  ;)

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Futuloiu changed the title to Spam sub forma de "recenzii" false

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...