Jump to content

Technical issues - mentenanta


steroidu
 Share

Recommended Posts

Eu sugerez să nu se raporteze nimic săptămâna asta. Este ugly să repari în perioada de upgrade. Mai bine să răbdăm o săptămână şi să vedem de săptămâna viitoare dacă sunt probleme.

Link to comment
Share on other sites

  • steroidu pinned this topic
  • Administrators

Ok. Au fost cateva intreruperi minore de sistem, si maine vor fi 4-5 ore de intrerupere din nou, timp in care mutam site-ul de pe staging pe live (hopefully). 

Nu va temeti, revenim! :) 

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Daca nu ma insala monitorul, cred ca am trecut la 4.7 IPB si 8.1 PHP. Glorie Mielului! (dar or sa mai fie intreruperi maine, ca avem fine-tunings)

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Nu mai apare butonul "Edit" in partea de jos a unui post. Acum apare doar Quote. Ca sa editez un post tre sa dau de cele trei puncte din dreapta sus ale postului. M-ar fi ajutat sa ramina si in subsolul postului.

[edit Steroidu: rasfatatule!]

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Cum zice si root, la drop down list-ul Moderation actions nu mai e botonul "Edit title" . Merge sa-l editezi dar e chinuiala, respectiv selectezi numarul de telefon din titlu, de exemplu, si se face tot titlul editabil, editezi ce ai de editat si iesi, fara save fara nimiq. Nu stiu daca merge chestia asta in varianta mobile.

"[edit Steroidu: rasfatatule!]"   sa te vad eu cum scrollezi ca neboonul dupa ce vezi un post cu n-spe poze si linkuri, si vrei sa modifici ceva taman in partea de jos...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nu ştiu dacă monitorul este înşelător dar este prezent SSL-ul şi merge sensibil mai bine (nu am stat să caut ce php ruleaza) . Restul sunt fine tunings. Inima este mare şi tare, acum.

Mulțumiri!

Link to comment
Share on other sites

In loc de poza user e asta:   Template core/front/global/userPhoto is throwing an error. This theme may be out of date. Run the support tool in the AdminCP to restore the default theme     Plus ca are highlightu aata de cacat.... am intrat de pe mobil

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Futuloiu said:

In loc de poza user e asta:   Template core/front/global/userPhoto is throwing an error. This theme may be out of date. Run the support tool in the AdminCP to restore the default theme     Plus ca are highlightu aata de cacat.... am intrat de pe mobil

Si de pe laptop e aceeasi treaba.

Dar sanatosi sa fim, ca se rezolva. Sa avem pizde ce fute, asta e important!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Salut. 

Pe fosta versiune aveam 100 de plugins. Din pacate, nu sunt compatibile cu noua versiune de forum. Cautam updates, alte plugins, dar dureaza, si bugetul s-a dus si el la Vasile Urseanu

Pana atunci, traim pe santier, lads. C'est la vie. 

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, steroidu said:

Salut. 

Pe fosta versiune aveam 100 de plugins. Din pacate, nu sunt compatibile cu noua versiune de forum. Cautam updates, alte plugins, dar dureaza, si bugetul s-a dus si el la Vasile Urseanu

Pana atunci, traim pe santier, lads. C'est la vie. 

 

It is funny how I was saying everything is out of date in this forum. 

But everything is actually out of date in this forum 🤣🤣

Just be thankful nobody attacked your site, it could have been 10000x harder. 

But we really appreciate the efforts you make General. Keep doing the good work so we can slap those beautiful Romanian asses 👍

Elle est bonne la vie, surtout quand je la baise.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 16.11.2022 at 19:27, Futuloiu said:

Cum zice si root, la drop down list-ul Moderation actions nu mai e botonul "Edit title" . Merge sa-l editezi dar e chinuiala, respectiv selectezi numarul de telefon din titlu, de exemplu, si se face tot titlul editabil, editezi ce ai de editat si iesi, fara save fara nimiq. Nu stiu daca merge chestia asta in varianta mobile.

"[edit Steroidu: rasfatatule!]"   sa te vad eu cum scrollezi ca neboonul dupa ce vezi un post cu n-spe poze si linkuri, si vrei sa modifici ceva taman in partea de jos...

Editare la prima postare, sub titlu, și atunci se deschide și în titlu

Link to comment
Share on other sites

Nu mai pot sa editez ultima postare, a disparut butonul "edit"

[edit Steroidu: ai 3 puncte in dreapta sus al postarii tale. Si o fereastra de timp, cam de 1 ora, in care iti poti edita postul. Apoi, nu mai merge]

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ty de compliment. Le-am vazut pe cele 3 pct :) , am incercat sa utilizez functia (eu zic ca in termen) si prima data (acum 2-3 zile a mers), de ieri n-a mai catadicsit. Ma mai opintesc.

Edit: na, acum a mers! Cred ca ati reparat-o intre timp :) 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
On 24.11.2022 at 11:35, olivertwist said:

Resimt lipsa la Page Up si functia Unread dintr-un Topic,practic acum intri si derulezi pana jos/la sfarsit

Acum functioneaza Page Up. Custom dev :)

Celelalte functionalitati, de luni incolo.

Feel free to donate. PayPal: @ddchosting@gmail.com 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • steroidu unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...