Jump to content

Discutii Administrative


boss4bitch1
 Share

Recommended Posts

@futuloiu 

presupun ca doar creatorul topicului poate, ori este valabil si pentru restul, dar in varianta desktop, pe mobil mie nu mi apare niciun +
:)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

In dimineata asta forumul a fost cazut - am atins capacitatea de stocare de la host. Am trimis la marele cos ceva back-up-uri mai vechi.

Si asa, din fericire, we're back. 

Sorry for the inconvenience.

  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
37 minutes ago, Nick Name said:

Ar fi cazul să extindem spațiul? ...creştem costurile nițeluş, ştiu.

Vom vedea cu cat mai crestem spatiul ocupat pana in iunie. Incerc sa tinem costurile cat mai jos, ca e o perioada grea dpdv economic. Daca se ajunge la max-out din nou, o sa extindem, dar tare as vrea sa nu.

Link to comment
Share on other sites

Fara sa stiu prea multe despre situatia actuala, cred ca ceva plugin de optimizat imagini ar fi util (sunt unele care fac optimizare la upload dar si la ce exista deja), daca nu exista deja - si atunci sugestia mea este in van. Pozele (aka screenshot-urile) ajung la dimensiuni impresionante, in ziele noastre (si cele dificile dpdv economic dar si in celelate) si nu prea avem tendinta de a urmari aspectele legate de spatiu de stocare disponibil decat in momentul in care tipa telefonul la noi ca nu mai are loc.

Poate este util ce zic.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Aparent e un cron job mizerabil care face backups. Si nu se odihneste. Face backup la backup, baga-mi-as ceva in norocul lui, face backups pana umple tot spatiul.

Mi-a ajuns pentru azi.

Bine ca am reusit sa restauram hardughia.

Maine e o noua zi.

  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...