Jump to content

Ce ne facem?


mosquito
 Share

Recommended Posts

Ce ne facem, domnilor, cu toti taranusii care au venit in Bucuresti si incep sa imputa forumul cu prostiile lor de la tara?

Eu pot intelege ca pentru ei, un sector bucurestean este de zece-douazeci de ori mai mare decat oraselul in care s-au nascut, dar ca, pentru Bucuresti, nu inseamna nimic mai mult decat o simpla impartire administrativa?

Ce ne facem cand nici nu sunt in stare sa gandeasca macar un pic?

Sau macar sa priceapa ca nu e totuna sa futi pe Magheru sau in Pantelimon? Pe Unirii sau in Salajan? Pe Nerva Traian sau in Metalurgiei? In Centrul Civic sau in Ferentari?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Păi cu ce te influențează pe tine unde fute țăranul!? 

Țin minte o discuție dintr-un cuib faimos, demult închis, unde mi-au povestit ce se perinda prin stabiliment în zilele de salariu de pe şantiere.

Lucrurile astea se întâmplă de mai multă vreme.

Dacă te referi doar la ce scriu unii şi la standardele pe care le au, te invit să arunci un ochi pe la învățământ şi la exemplarele ce trec prin şcoli, ca rațele prin apă, că să te apropii de ce va să vie în viitorul apropiat şi să nu te îngrozeşti prea tare.

....dar poate eu nu am înțeles eu de ce te plângi tu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

cred ca @Mosquito se asteapta la indicatii mai precise despre locatie, ca daca zici doar sectorul, e prea vag.

   

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...