Jump to content

Saloane epilare masculina


realmcsar
 Share

Recommended Posts

Salut!

Unii dintre noi fiind mai parosi poate aparea si problema parului de pe corp de care am dori sa scapam. Fiecare cu zonele sale cu pilozitate accentuata: picioare, spate, piept si bineinteles zona intima.

Ati fost la saloane cosmetice unde sunt epilati si barbatii? Care ar fi aceste saloane si prin ce zone ale Bucurestiului?

De fapt nu cred ca mi-as dori sa gasesc un salon unde sa fie si frizerie si manichiura si pedichiura si sa intru eu sa cer epilare pe spate si toate clientele sa se intrebe ce caut eu acolo. Mi-ar conveni daca as gasi un loc discret unde sa primesc si un masaj inainte de epilare.

Eu vreau doar pe spate sa ma epilez, dar acum ma gandesc daca sunt si saloane unde epileaza in zona intima barbatii?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 20
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • simplu

    3

  • andrei78567

    3

  • hadrian

    2

  • Salah ad-Din

    2

Parerea mea e ca parul din zonele intime are si el rolul lui de aparare. Cu o masina electrica, oglinda si putina indemanare se poate tunde ok pilozitatea in exces.

Iar pentru epilare trebuie doar sa cautati pe net(epilare masculina, manscaping).

Eu am gasit asa:

http://www.unica.ro/detalii-articole/articole/manscaping-galceava-macho-ului-cu-moda.html

http://www.assantestyle.ro/

http://www.maraviglia.ro/tarife.htm

http://www.slimart.ro/

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • Administrators

Si zona salonului Irys (mai mult sau mai putin intima) unde e? ce scoruri au? exista si un website sau modalitate de contact?

merci

S

Link to comment
Share on other sites

Cred ca este asta: !http://www.salonyrys.ro/

Preturile daca sunt la zi par decente:

Epilat Domni

Epilat lung  45 Ron

Epilat intim  45 Ron

Epilat fese  25 Ron

Epilat interfesier  15 Ron

Epilat abdomen  10 Ron

Epilat zona lombara  10 Ron

Epilat spate  25 Ron

Epilat brate  25 Ron

Epilat axila  15 Ron

Adresa: Str. David Praporgescu, nr.35, interfon 01, Bucuresti

Telefon:

0722652420 ( 0722.652.420 )

0722353356 ( 0722.353.356 )

0745078700 ( 0745.078.700 )

0753160080 ( 0753.160.080 )

0724966974 ( 0724.966.974 )

PS: Eu nu am fost pe la ei.

Link to comment
Share on other sites

Astia fac doar epilare (adica cu ceara) in zona intima?

Pe mine m-ar interesa doar tuns f scurt sau ras in zona intima, dar sa nu vad ceara ca ma apuca damblalele.

Stie cineva daca aici e locul potrivit?

Link to comment
Share on other sites

Ii sunai, dar nu raspunse nimeni. Probabil n-au program duminica. Intrebasem aici pt ca am vazut ca e online confratele andrei78567, care a fost personal acolo.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Scuze abia acum am vazut postarea ta. Sincer nu am intrebat niciodata daca te si tunde/rade dar personal nu vad rostul ... Asta se poate face usor acasa. Eu am mers numai pt ceara

Link to comment
Share on other sites

Subscriu, se poate face si acasa, fara probleme, cu aparatul de tuns....numai ca, marturisesc ca am facut asta si am avut un sentiment foarte gay, parca nu mai era pic de masculinitate in mine (nici prietena mea nu a apreciat deloc schimbarea, ba chiar ne-am amuzat)..in concluzie, nu recomand acest demers

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest free4rithm

Eu execut epilari inclusiv la barbati; folosesc ceara de unica folosinta, mai multe tipuri de ceara in functie de sensibilitatea zonei si a pielii.Am ceva experienta si va pot lamuri.Nu prea gasiti in saloanele cosmetice anumite servicii pentru barbati...Nu ca nu si-ar dori si ei sa fie rasfatati, dar pur si simplu este un domeniu la inceput , dar cu siguranta in plina ascensiune.Cred si eu ca este de-a  dreptul dizgratios sa ai par pe spate, la axila sau la fund...Chiar nu are ce cauta in zonele astea indiferent cat de barbat te-ai considera!Evident ca si tarifele sunt mai mari decat la femei.Daca sunteti interesati, ma gasiti pe yahoo cu id-ul free4rithm sau tel. 0741243825 ( 0741.243.825 ).

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Ne bucuram sa te avem printre noi. Ne poti da mai multe detalii legate de programul tau operativ, locul unde ne poti acomoda, care e proportia masaj - tratament cosmetic si ce trebuie sa stim despre conotatiile financiare ?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest free4rithm

Salonul se afla in zona City Mall, Eroii Revolutiei, lucrez in functie de programari (telefonic).As prefera mai mult in weekend, sau dupa ora 14.00.

Sunt conditii de igiena deosebite si intimitate.Folosesc si muzica ambientala.Ceara este de unica folosinta, deci o arunc dupa prima utilizare.De obicei, lumea prefera masajul ca este mult mai placut...in general prima sedinta va fi de masaj;asa pot observa si eu tipul de piele, pilozitatea si modul cum as putea opera, alternative....Efectuez masaj somatic, de tonifiere si intretinere;sedinta dureaza 90 min si  se efectueaza pe tot corpul.Pot spune ca acord minim doua ore fiecarui client care pe langa masaj mai doreste si servicii de cosmetica.ca si pret, doar masajul este 100 Ron sedinta, iar tratamentele cosmetice sunt in functie de solicitari.Preturile le voi comunica personal clientilor care ma contacteaza.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 years later...

Salutare tuturor. N-am stiut unde altundeva sa incadrez subiectul - daca un moderator considera ca locul lui e in alta parte il rog sa il mute.

As dori recomandari in domeniu. neaparat cu masaj genital dupa epilare. exclus "randunica" si fetele pastorite de ea. personal am fost mai demult la o tipa in zona Bellu care acum activeaza in zona Budimex   si am fost multumit dar mai nou se pare ca e neserioasa sau foarte greu de prins libera.

Multumesc anticipat.

aici este topicul tipei din zona bellu-pieptanari.

 

Link to comment
Share on other sites

n-am mai vazut sa puna anunturi in ultimul an iar eu am fost in locatia de la bellu. din ultima conversatie telefonica avuta cu ea am inteles ca s-a mutat intr-un bloc de langa budimex unde si locuieste impreuna cu prietenul dar alte detalii nu stiu...nu ne-am inteles la program...

Link to comment
Share on other sites

Salve @simplu !

Parul acela inghinal are un rol important de protectie. Are propria flora microbiana. Plus ajuta sa nu te iriti, sa nu te "freci" mai ales acum pe caldura :) .

Recomandarea mea ar fi sa il tunzi scurt la 1-2-3 mm cu masina de tuns, cat iti convine. Are si alt aspect, dar asta e o parte subiectiva. 

Just my 2 cents. 

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, TomaDaniel said:

Du-te Belladona. Vrea 300, dar macar iti face si un masaj si iti suge si pula... ;)

am trecut pe la ea acum niste multi ani pt masaj. dezamagire totala... nu multumesc. la momentul respectiv am scris pe undeva despre experienta.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...