Jump to content

de ce este tolerat pizdera?


simplu
 Share

Recommended Posts

nu aduce nimic. doar copy/paste de pe anuntul/publi de parca noi nu am stii sa citim de acolo singuri.

recenzii zero

doar poluare...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@simplu, sint si recenzii, scrise onest si corect. Ai fi preferat sa isi ia un alt nick si sa posteze ? Macar omul e asumat. 

Face ce facea si Root, Dumnezeu sa-l ierte, semnaleaza aparitii noi, vrei sa citesti, bine, nu vrei, la fel de bine.

  • Like 2
  • Angry 1
Link to comment
Share on other sites

voi stiti mai bine. eu preferam forumul ala vechi plin de continut. fara topicuri goale. 

chiar daca nu vizitez macar bag o fisa

 

  • Like 3
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
On 25.03.2024 at 21:52, simplu said:

voi stiti mai bine. eu preferam forumul ala vechi plin de continut. fara topicuri goale. 

chiar daca nu vizitez macar bag o fisa

 

mie nu mi se par topicuri goale. dincolo de relevanta pentru SEO, sunt un cap de pod in urma caruia se poate construi de cineva care a vizitat. @pidsadera posteaza corect, ataseaza poze, daca cineva a fost, vine mult mai usor sa astearna 2-3-20-300 de randuri despre cum a fost. 

  • Like 3
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

"Mie nu mi se par topicuri goale"

Nu, mai toate au 2-3 replici. Unul copiază de pe Publi anunțul și pozele. Apoi vine altul care copiază din WhatsApp ce preț, servicii și locație a primit de la titulară. Apoi vine al treilea care zice că "e o rapandulă" în urma unei discuții sumare. Fără vreun argument. Și apoi eventual vine al patrulea cu informația că a găsit pozele în vreun anunț în alt oraș sau de prin vestul Europei (ca și când țara asta n-a exportat niciodată prostituate)...

O bogăție de date. Dar a futut-o cineva pe titulară, să aibă o informație directă, de la sursă? În 70% din cazuri nu. 😄

 

"Dincolo de relevanța pentru SEO"...

Adică asta e de departe cea mai importantă chestie? Motivul principal de existență al forumului e pentru a fi o cât mai exhaustivă bază de date de anunțuri ale unor dame trecute și prezente, pe care să le găsească Goagăl, chiar dacă cele mai multe din titulare nu au fost vizitate? În cretinismul meu feroce îmi imaginam că relevanța locului ăstuia e schimbul de informații cu privire la prestațiile celor vizitate... dar se pare că am fost un dobitoc, scuze.

 

"... sunt un cap de pod..."

Cândva prin anii '60, anecdota spune că pe acoperișul studiourilor MGM, aflate pe unul din culoarurile de approach către LAX, cineva scrisese mare cu vopsea, să fie vizibil și din avion, "Nu de idei ducem lipsă". Sensul fiind că n-au destui bani și personal să concretizeze câte idei ar avea deja, așa că toți scenariștii wannabe pot să nici nu mai debarce din aeronavă. Parafrazând, nu cred că de capete de pod ducea locul ăsta lipsă, ci mai degrabă de membri care să vrea să povestească experiențele proprii. Iar ăia care chiar vor să povestească nu cred că se sperie de deschiderea unui nou thread. DDC-ul s-a construit pe info sharing, nu pe data dump.

 

"... face ce făcea și Root..."

Și, la fel ca și acum, și la Root s-au ridicat voci apropo de cât de inutilă și poluantă e percepută abordarea asta. Și chiar este. Altfel, dacă era utilă, sigur era o strategie aplicată și la Sarmaua Cotizantă.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
17 hours ago, Stratocaster said:

Nu

E un mod constructiv de a incepe orice dialog.

You Are Wrong.

Voi incerca sa iti raspund obiectiv, desi tonul tau ma deranjeaza. 

17 hours ago, Stratocaster said:

copiază din WhatsApp ce preț, servicii și locație a primit de la titulară

Asta scuteste poluarea agendei telefonice cu un numar nou, asteptatul corelarii intre agende, interpelarea pe WhatsApp, asteptatul informatiilor (cand si daca vin de la caprioara). In plus, poti afla ca e in pula cu satelitul, prin Militar* Rezidence sau Ciorogarla. Sau ca te costa 400 RON finalizarea. Sau ca ofera NN/AN.

E timp scutit, sunt informatii. Timpul majoritatii e valoros. Daca ai din belsug, felicitari. 

17 hours ago, Stratocaster said:

Adică asta e de departe cea mai importantă chestie?

Nu e cea mai importanta, dar e foarte importanta. SEO = relevanta, membri noi, si daca din 100 de membri noi, unul contribuie cu recenzii, so much the better. Altfel, ramanem 20 de insi sa vorbim de Gooe si Bianca77. 

17 hours ago, Stratocaster said:

DDC-ul s-a construit pe info sharing, nu pe data dump.

think of it as a data lake. information is what you make of the available data. userii sunt layer-ul de agregare. ai date la dispozitie, judeci si decizi.

17 hours ago, Stratocaster said:

cât de inutilă și poluantă e percepută abordarea asta

Nu trebuie sa fii de acord cu tot ce facem. Nu neaparat tot ce facem e bine. Dar asta e, ghidonam cand sunt semne clare ca am luat-o aiurea (nu semne date cu analiza pe text, la ceas de seara). Nu ne propunem - si personal, NU IMI propun - sa fim biscuite popular. 

Ai jucat "Arena Leilor"? E un joc foarte simplu de carti, cu o singura regula. "Nu iti place, nu joci.". Sectiunea de Ads e separata, poti sa o sari altogether. 

  • Like 3
  • Angry 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Stratocaster said:

dar se pare că am fost un dobitoc.

Te alinti si nu este la trecut.

  • Like 1
  • Haha 1
  • Confused 1
  • Angry 3
Link to comment
Share on other sites

nu inteleg care este problema. nu de aia exista o rubrica “anunturi” ? 

nu iti place? nu intra acolo.

du te pe publi si rasfoieste printre miile de anunturi dublate, cu poze false (vizibil de la o posta) sau cu transexuali.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Stratocaster said:

 

 

"... face ce făcea și Root..."

Și, la fel ca și acum, și la Root s-au ridicat voci apropo de cât de inutilă și poluantă e percepută abordarea asta. Și chiar este. Altfel, dacă era utilă, sigur era o strategie aplicată și la Sarmaua Cotizantă.

Root era folositor m-a scutit de multe telefoane inutile.Eu unul ii simt lipsa. In majoritatea topicelor lui pe langa anunt ,el punea si preturile si locatia fetei ,nu doar copy paste  la orice anunt nou dp publi ,cum se face acum.

singurul care mai e catusi de cat folsitor pe rubrica aceea ,este papuasul ,pentru ca el mai descrie convorbirea si mai pune un info legat de pret/locatie

 

  • Angry 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...