Jump to content

(V) www.nirvanamasaj.ro 0721904419 Eroii Sanitari


zippo
 Share

Recommended Posts

am fost eu acum 2 - 3 saptamani. Si pentru mine era una din locatiile preferate, datorita confortului baii, a igienei locului si a frumusetii fetelor. Ultima data a fost insa tare nashpa, cred ca picasem eu intr-un moment prost. Am ales-o pe Maria, cu care mai facusem masaj de vreo 3 ori. Era vizibil imbufnata, dar speram ca odata ajunsi in camera sa se comporte profesionist. Cand am intrebat-o daca e OK mi-a raspuns cu o voce enervata ca da. Am insistat si am intrebat-o daca e sigur ok, pentru ca as putea alege o alta fata daca ea nu are chef. La care mi-a intors o privire plictisita si mi-a raspuns: o sa ma mai intrebi mult asta? M-am enervat si am decis sa nu mai intru cu ea, ci cu o alta fata, cu toate ca deja ma dezbracasem ca sa ma duc la dus. Mi-am primit pedeapsa: noua fata, al carui nume nu-l retin, dar era bruneta si semana foarte bine cu Maria, a fost de-a dreptul neprietenoasa. Exemplu: in timp ce facea masaj de relaxare am intrebat-o care este oferta completa a salonului (ma interesa in special o oferta care include jacuzi), la care ea mi-a raspuns: nu-i treaba mea sa-ti explic, trebuia sa fii mai atent la ce ti-a spus receptionera la telefon. Totul a continuat in aceeasi nota, dupa 10 min de masaj de relaxare a trecut la erotic. Adica a inceput sa mi-o frece mecanic si grabit, fara nicio tenta erotica. Pe modelul ei cinetic cred ca se poate realiza un automat de facut laba pentru paralitici. Cand i-am spus ca as vrea sa dureze mai mult pana la finalizare, s-a oprit din frecat, s-a intins langa mine si a zis ca ea asteapta pana ii spun eu ca poate sa se reapuce. Era deja prea mult, i-am cerut sa ma termine, am facut dus si am plecat.

 

Concluzie: e un salon unde am avut parte de cateva ori (4-5) de un tratament remarcabil, dar si de unul macar dezamagitor, poate cea mai neplacuta experienta in saloane de masaj, ever. Interesant este ca in baie este afisat un anunt in care managerul roaga sa fie informat despre orice nemultumeste clientul. Nu i-am scris inca si cred ca ar fi trebuit s-o fac, totusi. Ce m-a retinut este faptul ca pe a doua fata nu mai stiu cum o cheama, iar cu Maria (splendida fata, e chiar cea din pozele site-ului) am avut 3 experiente foarte placute si una proasta. Daca e sa ponderez corect experientele, poate ar mai trebui sa-i dau o sansa. Dar si ei sa-mi dea 100 de lei inapoi!

Link to comment
Share on other sites

zippo, parerea mea e ca gresesti daca nu il anunti pe manager de cele intamplate....haide sa lasam putin cumsecadenia asta exagerata pe banii nostri...la urma urmelor, in momentul in care faci intr o zi banii pe care unii ii castiga intr o saptamana sau chiar o luna NU AI VOIE SA FII IMBUFNATA...dupa tine va fi randul altuia, apoi al altuia, samd,iar ele vor trai cu ideea ca merge si asa...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest ddc_forum
Daca e sa ponderez corect experientele, poate ar mai trebui sa-i dau o sansa. Dar si ei sa-mi dea 100 de lei inapoi!

 

legat de sedintele placute (primele 3) cu Maria, i-ai lasat ceva in plus, si daca da, cat? deobicei nu prea beneficiezi d eexperient e placute daca nu lasi maseuzei 50-100 in plus, adica chiar ai fost norocos sa ai trei sedinte ok.

Link to comment
Share on other sites

Nu, nu i-am lasat, dar nici in alte parti n-am facut-o. Nu cred ca despre asta a fost vorba. Mai curand a fost un fel de "greva prin dezinteres" prin care si-a manifestat vreo nemultumire fata de manager, ceva de genul "daca tu asa te porti cu mine (sau asa ma platesti), iti arat si eu cum as putea sa lucrez la salonul tau" - asum ca nemultumirea mea ar fi trebuit sa ajunga, in cadrul planului ei, la manager, ceea ce nu s-a intamplat, iar ceea ce a obtinut ea a fost doar sa piarda un client pentru salon, nimic mai mult.

 

Oricum, gasesc destul de ciudat cum pui problema. Adica cei 200 lei pentru o sedinta de masaj de max o ora ar trebui sa fie doar baza peste care, daca sunt baiat de baiat, sa mai adaug ceva?! Cred ca exagerezi.

 

Cand eu am precizat ca poate ar trebui ca ei sa-mi returneze 100 de lei, adica jumatate din tarif, vroiam sa arat ca fata si-a facut treaba pe jumate, adica mi-a oferit o finalizare mecanica, de parca recolta material de insamantare de la taur, dar in ciuda faptului ca era platita pentru asta, ei ii cam era sila sa puna mana.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest ddc_forum

majoritatea saloanelor ofera comision de 50% din cate stiu , deci nu vad rostul sa mai plusezi , decat daca ceri ceva extra si nicidecum ca sa-si faca treaba pt care ia 50% din pret . daca si aici am ajuns sa dam spaga , suntem fara scapare .

Link to comment
Share on other sites

Guest ddc_forum

Draga Particula Fundamentala...

intr-un cuvant, ERA... salonul nu mai e al lui de ceva vreme, din cate stiu iar colegul nostru BeFree (caci asta ii era numele) nu mai e nici el forumist de ceva vreme...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Am fost eu acum citeva zile. Trei maseoze si o receptionista. Destul de dragute. Am ales-o pe Sara in special din cauza numelui si pentru ca parea mai retrasa. De multe ori e riscant dar imi place sa risc.

Discutia initiala a fost ca este o oferta, 1,30 masaj Nirvana (nud) la pret de o ora si 2 finalizari posibile. Dupa o ora pe Sara au apucat-o "durerile" de dinti si m-a expediat dupa o ora.

Salon curat si destul de cochet pentru gustul meu. Am fost in camera alba unde este si un jacuzzi.

N-am retinut celelalte 2 nume dar parca nu era nicio Andreea.

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

24 ani dupa spusele ei (28 - 30 cred eu), 165 - 1,70 inaltime, destul de draguta, supla, sani 1,5 destul de atractivi, carne tare fara urme de celulita, atingeri permise, spune ca lucreaza acolo de 5-6 luni.

Prestatie:

15 minute masaj de relaxare, facut usor si mai degraba ca sa intre crema in piele, 15-20 minute erotic cu o laba relaxata. Am fumat o tigara si dupa s-a apucat de un alt masaj erotic. Dupa 15 minute a intrat in panica, vedea ca nu ejaculez a doua oara si trecea timpul. Cind s-a facut ora a apucat-o durerea de masea. Am plecat.

Am marcat 2 milioane, pretul masajului Nirvana, la sfirsit.

 

Notele mele:

Fizic: 7.5

Masaj relaxare: 5

Masaj erotic: 6

Atitudine: 7 (pina la faza cu maseaua)

 

Probabil ca daca nu aduceam vorba despre oferta, masaj de 90 minute si 2 finalizari la acelasi pret cu unul de 60 minute si o finalizare lucrurile ar fi fost mai OK.

 

Ce este pozitiv acolo este curatenia, inclusiv prosoapele, si calitatea cremelor.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 1 month later...

vizitat zilele trecute. ales kara la recomandarea omului liber!

deci:

- salonul mai mult decat OK, frumos aranjat, curat, prosoape, geluri etc. nota 10 din punctul meu de vedere

- kara: se vede in poze doar ca s-a tuns. nu e chiar trufanda dar se tine foarte bine, subtirica, inalta. avand in vedere si varsta ii dau un 8-9

- masajul: fata se pricepe la masaj atat la cel erotic cat si la relaxare. vorbeste frumos, poti sa faci conversatie, stie sa-ti intre pe sub piele. hai sa zicem 9!

acum ce nu mi-a placut: practic in pretul de baza de 200 lei nu e inclus aproape nimic in afara de masaj si o laba! daca vrei sa o atingi iti cere un ban in plus! daca vrei sa o saruti si asta se taxeaza!

m-a distrat cand mi-a spus ca daca vreau "cuni" ma costa 50 de lei. i-am explicat ca pentru asa ceva trebuie sa ma plateasca ea nu sa ii dau eu bani! dar se pare ca unii platesc pentru asa ceva  :o

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Salut ! Nu mai fusesem de multa vreme la Nirvana...  am intrat tot cu Kara si eu

 

Toate bune si frumoase pana cand mi a cerut 50 lei pe un ton cam rastit pt cunilingus si atingeri mai "indecente" pe la pasarica, adicatelea degete in pizda. Ca sa ma potolesc daca nu platesc ! Deci daca plateam, eram acceptat inautru cu limba, degete si toate cele. Pai si 200 lei pt ce dracu am platit?, zic. Pai, pt masaj ! Pai si asta nu face parte din excitarea clientului si din pretul masajului? Pai nu ! In loc sa ma simt bine, m-am enervat ! Poate ca i as fi lasat fara sa mi ceara, daca era o finutza dar in felul asta a pierdut si fata bonusul si salonul clientul.

 

200 lei nu sunt bani putini pt un masaj erotic, si ca sa merite pe criza asta bonusul tre sa ma dea pe spate cu altceva. Eu sunt mai idiot de felul meu, si ma excita teribil atitudinea la o femeie, ca de pizda "scandurizata" sunt satul. E un moft doar, ca nu ceream sex sau fantezii tampite, ca doar cuni si degete in dansa nu e vreo fantezie wow (si ma si spalasem pe maini si nici gura nu-mi putzea) macar o atmosfera,o atitudine altfel decat ce gasesti pe toate drumurile.

Am inteles ca patronul activeaza pe forum. n ar strica sa bage mintile in cap maseuzelor dumnealui, daca nu vrea sa piarda clienti pe banda rulanta.

 

In rest, masajul de relaxare bun, fete frumoase, igiena, nimic de comentat, dar sa mai lucreze la atitudinea maseuzelor.

 

 

Link to comment
Share on other sites

In cazul asta nu vad rostul de a merge la Nirvana , cand la Amazonia pt 150 ron serviciile astea (cuni, atingeri) sunt in standard. Eu cel putin n am fost refuzat niciodata cand am solicitat.

Link to comment
Share on other sites

salut, nu vreau sa ma bag ca musca-n ... mai ales ca e thread-ul cu nirvana la care n-am ajuns pana acum( rog adminu sa mature postu daca considera ca e aiurea in thread),da m-a facut curios jibilis ce fete de la Amazonia accepta 'cuni'? ? Poti sa dai doar initiala.

Eu, cu exceptia Mariei, n-am reusit sa conving pe nimeni(inclusiv cu bani in plus), si ... n-am limba rece :P. Si poate o fata Gabi, cred ca ar fi fost dispusa dar la ce "miasme" ieseau din gurita ei, nu m-am bagat la o limba.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Da, stiu salonul asta de vreo 10 ani cred(de cand era pe Stirbei Voda) dar s-a prostit in ultima vreme. Fete fitoase, cer spaga ca sa le ATINGI!!, ti-o freca in sila, masajul dureaza maxim 40-45 min.

 

La 200 ron gasesti alte saloane unde totul e mai permisiv...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Am revenit la Nirvana sapt. asta, cu gandul ca s-a mai schimbat ceva. Din pacate, nimic nou.

 

- tipe asa si asa(erau 3 cand am fost)

-  masajul de relaxare bun

- cel erotic inexistent

- finalizare = o laba frenetica. i-am zis sa o lase un pic mai incet pentru ca avem timp. m-a intrebat mirata: dar nu vrei sa termini? :) Amuzant oarecum. Nu trecuse decat 40 min....

 

Fara atingeri, fara nimic... 200 ron. Masajul a durat vreo 45 min. cu toate ca trebuia 90 :)... Deci pierdere de vreme si bani.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Am fost de curiozitate(noaptea) sa vad ce s-a shimbat. NIMIC.

 

Acelasi sictir , aceeasi atitudine de caca. Numai dupa bani era tipa. Masaj de relaxare zero, masaj erotic zero...o laba de zero :)

 

Pret 250 RON/ora . Enorm pentru Romania, enorm pentru serviciile oferite.

 

Ce o fi asa mare lucru sa angajezi niste tipe care sa iti dea interesul? Nu le dai 10 ron pe ora, le dai 250 RON din care ea isi ia cel putin 100 ron. Unii muncesc pentru 60 ron pe ZI ...

 

Unele maseoze nu au niciun respect pentru client si de vina nu sunt ele ci patronii care nu verifica ce se intampla acolo.

 

Eu unul m-am lamurit cu Nirvana. Nu mai trec pe acolo pana cand nu se schimba pretul si atitudinea(poate in 2014). De ce sa te duci la un salon ca Nirvana cand poti sa te duci la un alt salon cu un pret "normal" de 150 RON si pleci de acolo bine dispus?!

 

Unii vor spune ca difera tipele. Eu spun ca nu difera. Poate daca te duci la unul de 80 RON, da....dar daca te duci la 150 RON(cum sunt majoritatea), NU.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...