Jump to content

China - Shanghai


Guest ddc_forum
 Share

Recommended Posts

Guest ddc_forum

@jbl,

 

Forumul nu este o continuare a defunctului DDC, a fost initial o "alternativa de avarie free-of-charge" nascuta din premonitia ca vechiul stabiliment e pe duca (cei care au platit o taxa modica au fost invitati aici, desi banii au ajuns integral la Fuhrer) dar s-a dovedit cu timpul o solutie fiabila si extrem de versatila...

 

Cit despre saloane...dorinta noastra e sa tinem lucrurile cit mai tight cu putinta, un quick search orientat pe obiectiv ("salon") returneaza cca. 20 de linkuri, 50 % dintre ele fiind intr-adevar viabile...daca fenomenul va deveni mai descriptiv, promit c-o vom comite...

Link to comment
Share on other sites

Guest ddc_forum

jbl - ????! (huan ying hui lai) :)

 

Fuhrer-ul la care face referire Rat e Gooe, adminul de la fostul DDC

 

Eu am fost in SH cu un prieten si am pescuit 2 mierle din strada langa un club (parca Zapata ii zicea?), si contra 1100 RMB au venit la noi acasa. Totul protejat, fara prea multe figuri in cap dar in mod clar cu GFE 0. Ar fi stat toata noaptea, dar am expediat-o dupa cam o ora pe a mea. Amicul a fost ceva mai multumit. Daca as fi stiut de sauna mentionata mai sus eram mai fericit.

 

@jbl - si acum esti tot in china, sau ai revenit?

Link to comment
Share on other sites

Guest ddc_forum

@ratledge, merci de clarificare. Banuiam ca a fost ceva putred cu Admin in forumul vechi.

 

@steroidu nu, nu sunt in China, dar calatoresc relativ des acolo si cand o fac stau numai la hoteluri si oarecum pe fuga. O sa scriu alte posturi despre alte zone.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
Guest ddc_forum

am stat 3 luni de zile in orasul suzhou(se pronunta sugeo :D )....ff misto toata experienta,dar sa revenim la c(oitele) noastre....era acolo o strada lunga unde era concntrat aproape tot nightlife ul orasului, cred k quan chen je ii zicea, nu mai stiu, e in centru oricum, o stie toata lumea...acolo gasesti gramezi de baruri ,cluburi, etc si mai ales multe mini saloane...barulete in care la prter poti bea o bere sau suc, vin gagicile, ti se aseaza in brate, le iei si lor un suc, ceva, incep maini pe la coite, frecush prin pantaloni, chiar sarut, etc...dak vrei doar sa stai acolo si sa te rezumi la atat, se poate, e ok, dar trebe sa ii mai iei fetei cate un suc, ceva, altfel isi pierde interesul...ATENTIE, in mod normal nu se ia taxa ascunse, comisioane, preturi speciale, etc...pur si simplu achiti pretul normal al unei beri....dak vrei mai mult, negociezi cu fata, pt masaj, dai vreo 200 rmb(20 euro), dak vrei futai,clanta, masaj, lasi vreo 450 rmb...urci la etaj cu fata, au camere mici dar cu a/c, o saltea/canapea si prosopel, relativ curat, totul.chinezoaicelor, in general, le place PULA, se incing repede si le place preludiul....au si multa actorie, desigur, gemete,gafaituri,(cand inca nici nu ai apucat s o freci inca),dar per total, e o experienta ok, la scoruri acceptabile....gasesti si la preturi mai mici,dar nu recomand sa mergeti in locuri nebatatorite...aici, in centru, e ok, vin toti strainii, e lume multa, politie, etc....atentie, intr adevar la barurile de karaoke! puteti lua tzepe mari!(te duci, iei o bere, te trezesti cu vreo 2 tipe la masa care se baga in vorba...dupa ceva timp apare picolita care,daca nu esti ferm si atent, iti baga pe gat niste bauturi,chipurile, pt fete...mare grija! e jecmaneala!va ia pretul triplul, ca cica e consumatie speciala!)...meergeti in locuri recomandate, cititi reviewuri, chinezii sunt tare parsivi cand e vb de straini, chiar si pe strada de care vorbeam, trebe atentie la negociere, CAT COSTA PT CAT TIMP PT CE SERVICII...f multe vb prost de tot engleza si folosesc asta ca un truc, se fac k nu au inteles....bafta la composta asiatice!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...