Jump to content

Site cu anunturi de joburi?


Americanul
 Share

Recommended Posts

De cand desteptii de la piata-az cer bani sa pui anunt la rubrica joburi nu mai pot convinge studente sa nu isi piarda timpul cu joburi de 5 lei/ora.

Ma rog, pot insa nu mai ajung sa accesez un numar mare de "aplicante". Oricum rata de succes era scazuta.

 

Deci... unde cauta studentele Clujului joburi? La anunturile din piata-az probabil oricum nu, ca nici nu mai pune nimeni.

Este vreun alt site la fel de citit cum era rubrica de joburi din piata-az?

 

Link to comment
Share on other sites

Servus,

 

Cauta pe site-urile de bone si menajere. Cuvintele cheie sunt "studenta", "fara experienta" . De asemenea cautarea dupa varsta poate da rezultate okay.

Nu stiu daca aveti si voi pe la Cluj astfel de siteuri, doar dau un exemplu.

Exemplu de anunt interesant:

http://www.bonesimenajere.ro/anunturi,6848+Bona_menaj_Bucuresti_Bucuresti.html

Bona/menaj

 

Studenta,22 ani, cetatenie Rep. Moldova.Punctuala, serioasa, de incredere, cu bun simt. Doresc angajare pe perioada verii.

 

Categorie: Prestez, vreau sa ma angajez (Oferte)

Adresa: Bucuresti

Telefon: 0733361708 ( 0733.361.708 )

Email: mariancik.91@mail.ru

Anunt postat la data: 28.06.2013

Expira in: 60 zile de la publicare

Vezi toate anunturile utilizatorului (3)

Vizualizari: 32

 

E tanara, e din Moldova :P(mie imi plac moldovencele) si e dornica sa se intretina pe perioada verii. Trebuie doar invitata la o intalnire prin oras pentru a discuta face2face. In functie de cum se prezinta fata sunt mai multe abordari, dar poti sa mergi si direct la tinta si sa o intrebi daca nu vrea sa fie amanta.

Link to comment
Share on other sites

Din pacate nu avem asa ceva.

Am incercat in piata-az sa pun la meditatii anunt sa ma mediteze pe mine la flaut vreo studenta cu talente "muzicale" insa ratatii de la redactie sterg anuntul. Le e frica ca nu mai fac incasari de la curvele profi.

 

Vad ca moldoveanca "ta" a avut anunturi si vara trecuta. S-o fi meritat.

O cautare pe net mai scoate la iveala date interesante.

 

Eu succes am avut mai ales la tipele din zone sarace ale tarii. Moldovence, maramuresence, din Secuime, Valea Jiului. Sau daca nu din zone sarace atunci din familii cu stare mai proasta material. Culmea ca si cereau putin si se tineau de cuvant. Putinele care o faceau desi au parinti cu bani multi dupa putin timp sau isi gaseau bogatani sau nu mai aveau chef.

 

Link to comment
Share on other sites

...

Am incercat in piata-az sa pun la meditatii anunt sa ma mediteze pe mine la flaut vreo studenta cu talente "muzicale" insa ratatii de la redactie sterg anuntul. Le e frica ca nu mai fac incasari de la curvele profi.

...

 

Daca e asa cum spui, si, sincer, nu am motive sa ma indoiesc, ma duce gandul la o cooprativa frateasca intre, unu' la mana, pestanii de calibru, unii dintre ei si cu epoleti, pestani ce ne aduc, mai nou marfa printr-un laborios proces de transhumanta, doi la mana, matroanele si patronii de "saloane de masaj" (ghilimelele isi au rostul), si trei la mana, redactia versiunii on-line a publicatiei de sexanunturi.

Gresesc cumva?

O cooperativa ca si asta le umple alora teschereaua. Si unora. Si altora.

Noua ne-o goleste, ce-i drept, oricum.

Link to comment
Share on other sites

Salut Omule de Cluj!

 

Cand se vine cu enunturi moralizatoare (limbaj neadecvat, rubrica gresita, etc.) atunci intotdeauna in spatele acestora se ascunde banul.

Bineinteles ca piata-az nu vrea sa-si piarda clientii buni platnici.

Se pare ca pe piata Clujului se da o lupta destul de disperata pt. a pastra veniturile din prostitutie. Probabil se resimte faptul ca oamenii nu mai prea au bani in buzunare. Partea proasta este ca pestii vor aceleasi venituri nu prin diversificarea ofertei ci prin ridicarea pretului si eliminarea concurentei.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Am primii confirmarea oficiala, citez din mailul primit de la piata-az:

 

LUNAR SE ACORDA 10 BUC. ANUNTURI fiecarui cont activ si valid. Acestea se pot pune la orice rubrica/subrubrica doriti, cu exceptia LOCURI DE MUNCA (Locuri de munca, Activitati erotice, Videochat), MATRIMONIALE, MASAJE ORIENTALE. Se pot pune si la LOCURI DE MUNCA/CERERI gratuit anunturile [...].

 

Ma intreb de ce aceasta restrictie exista numai la aceste rubrici?

De ce nu la imobiliare, foto-video sau oricare alta rubrica?

 

Ma mai inteb si urmatoarele:

- Se incearca oare redirectionarea fetelor fara peste catre saloane si "locuinte"?

- Se intind plasele pt. noile aparitii?

 

Numarul anunturilor puse de profesionistele libere la rubrica Masaje orientale era destul de mare.

Au disparut complet si au ramas doar saloanele care bombardeaza cu anunturi platite.

 

La rubrica Matrimoniale n-am vazut in decursul anilor nici macar un singur anunt pus in scopul casatoriei. Este dominat de anuturile Agentiei Matrimoniale Mira, care apartine de "Piata". (Si despre care agentie se spune ca ar fi o teapa scumpa. Interesant si ca nu a aparut niciodata vreun anunt de la vreo alta agentie matrimoniala, nu cred sa existe doar una in Cluj.) Fete/femei apar destul de rar, in majoritatea cazurilor aceleasi liberprofesioniste care aveau anunturile gratuite la Masaje. Foarte rar aparea cate o debutanta. Ceea ce abunda insa erau anunturile barbatilor generosi.

 

Punand anunturi la Matrimoniale am fost contactat in decursul anilor de aproape 4000 de fete interesate. La contact sexual am ajuns cu 133.

Nu este un raport prea bun, insa nici nu eu sunt si nici nu vroiam sa fiu un "convingator". (Vreau lucruri clare si rapide. Daca vroiam sa fac curte nu puneam anuntul.) Sunt insa convins ca profesionistii care lucreaza la departamentul PR al saloanelor vor inlatura dubiile domnisoarelor cu un randament mult mai bun.

Probabil exact de existenta acestei resurse neexploatate si-au dat seama saloanele si in consecinta au pus macazul astfel incat ei sa fie cei care il exploateaza.

 

Si daca tot suntem la exploatat, se face oare "Piata" vinovata de a dirija prostitutia ocazionala catre prostitutia organizata?

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...