Jump to content

(V) Masaje profesionale 0721.471.231


kindervondick
 Share

Recommended Posts

Buna ziua domnilor,

 

Am gasit in AT urmatorul anunt:

 

ZEN Studio. Masaje profesionale personalizate: masaj clasic de relaxare, intretinere, tonifiere, masaj Thai traditional, masaj senzual, aromaterapie, meloterapie, reiki. Program L-V: 12-22. Contact: Cleo, 25 Feb 13:37 0721471231 ( 0721.471.231 ) Bucuresti email: claudia_grancea@yahoo.com site: www.zen-studio.ro

 

Am sunat si am aflat doar ca 100-150 langa piata Alba Iulia.

 

A fost cineva? Puteti da detalii?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Replies 25
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Cleo

    4

  • peterpan

    3

  • simplu

    2

  • finlandezul

    2

Salutare

 

Am fost eu de 3 ori la tipa. Locatia, curata, amenajata cu bun gust. Tipa discreta, culta cu bun simt, arata binisor. Buba e ca de fiecare data indiferent ce am cerut tot masaj senzual a facut. Oare numai asta stie sa il faca??? Asa ca in afara de niste mangaieri numite ''masaj senzual'' si cate o laba uleioasa de fiecare data nu am primit altceva. Pacat de bunul simt de care da dovada si de locatie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Buna Marcus Mark!

 

Iti multumesc mult pentru descrierile frumoase la adresa mea si a salonului. Chiar am apreciat. Pe de alta parte m-a mahnit faptul ca ai minimalizat ceea ce fac eu acolo, plus ca finalul mesajului nu mi s-a parut tocmai demn de un gentleman.

Din postarea ta reiese ca nu fac decat un singur tip de masaj, desi ti-am oferit si alte variante cum ar fi masajul clasic sau Thai traditional, iar despre terapiile alternative nici nu am mai mentionat.

Este bine de precizat ca practic o mare diversitate de masaje, incepand de la cele foarte soft, pana la cele mai dure, dar ca nu fac "alceva" in afara domeniului masajului, chiar daca este senzual si presupune o oarecare apropiere, tandrete, chiar afectiune ...

 

Multumesc si o zi buna!

Cleo

Link to comment
Share on other sites

Cleo ???

ai lucrat cumva la salonul de masaj de pe C.Victoriei, unde se practica masajul Tao ? Esti (ai fost) blonda?

Daca da, as avea  numai cuvinte de lauda la adresa ta, si la ceea ce faci.

Link to comment
Share on other sites

Buna bestfriend!

 

Da, sunt acea Cleo de la Tao din Victoriei (unde am lucrat 7 ani) ... sunt inca Blondel  ;) si practic si masajul tantric (Tao) in continuare "pour les connaisseurs".

Iti multumesc pentru apreciere si sunt foarte onorata daca vechii mei clienti si prieteni de acolo isi mai aduc aminte de mine!

 

You made my day! Multumesc!  :)

 

Link to comment
Share on other sites

Si ca sa facem si mai multa lumina in iatac, Cleo draga - ai lucrat acum niste ani intr-un salon pe Titulescu ?

Am niste amintiri nemuritoare dintr-o amiaza ploioasa si rece cu o maseuza pe nume Cleo, care mi-a incalzit mintea si inima.

Link to comment
Share on other sites

Buna Peterpan!

 

Singurele saloane in care am lucrat au fost Sakura (vis-a-vis de Marriott), Tao din b-dul. Carol (mutat ulterior pe Calea Victoriei), acum pe B-dul Unirii si doar ocazional in salonul unei prietene pe Buzesti sau Polona, dar pe Nicolae Titulescu nu cred ca am fost eu, desi mi-ar fi placut sa-ti incalzesc mintea si inima, cum ai spus atat de frumos  ;)

Link to comment
Share on other sites

Draga Cleo,

 

 

pentru transparenta totala, rogu-te, listeaza-ne tipurile de masaj/serviciile acoperite, ca sa nu existe neintelegeri si interpretari eronate.

Mai concret, am vrea sa stim compozitia masajului Tao, dar si a celorlalte tipuri de masaj pe care le practici. Scopul acestui forum consta intr-o informare cat mai realista a serviciilor.

Evident, in ultimul rand, am vrea sa stim si conditiile pecuniare daca se poate.

 

 

Al tau,

PP.

Link to comment
Share on other sites

Dragii mei, va prezint pe scurt masajele pe care le practic:

 

1.MASAJUL CLASIC pentru relaxare, intretinere, tonifiere, cu elemente din reflexoterapie, drenaj limfatic, masaj facial si capilar.

Durata 75-80 min, pret 100 ron.

 

2.MASAJUL THAI TRADITIONAL este un masaj terapeutic/profilactic bazat pe presopunctura, stretching, elongatii si usoare torsiuni. Presopunctura se face cu degetele, palmele, coatele, genunchii si talpile. Demo

Durata intre 1h30 min si 2h, pret 150 ron.

 

3.MASAJUL SENZUAL/EROTIC se face cu atingeri foarte delicate, fine, tandre, pe intreg corpul nud, inclusiv in zona intima. Include body-masaj cu sanii si parul. La alegerea clientului se poate opta pentru MASAJ TANTRIC (fara ejaculare) cu controlul energiei sexuale si rafinarea acesteia. EXCLUS ORICE TIP DE SEX.

Durata cca 1h, pret 150 ron

 

Pentru confort, destindere si relaxare totala, masajele se fac pe saltea ortopedica, cu lumina difuza, muzica ambientala si ulei cald.

 

Va astept cu drag!

Cleo

 

Link to comment
Share on other sites

Azi mi-am facut timp, cu greu, si i-am trecut pragul. In dosul usii ma astepta o faptura blonda, joviala, cu un zambet larg si prietenos.

Am stabilit meniul - masaj de relazare urmat de masaj senzual&erotic, am primit papuci de unica folosinta si un prosop cald si am purces la dus. La intoarcere m-am acomodat pe o saltea ortopedica si am inceput sa ma relaxez.

Cleo a inceput cu un masaj senzual executat cu varfurile degetelor, parul si sanii ei superbi, apoi a continuat cu multdoritul masaj de relaxare, care mi-a asezat toti muschii spatelui la locul lor. O idee inedita mi s-a parut folosirea uleiului incalzit care a facut minuni pe spatele si-n simturile mele.

A urmat apoi cel mai complet si sublim masaj erotic pe care l-am primit incepand de la Tara (Sakura) pana in prezent, de acum aproape 10 ani. Aceeasi tehnica, acelasi rezultat. Am fost aproape de finalizare in mai multe randuri, dar a reusit sa prelungeasca momentul final de tot de atatea ori, astfel incat am erupt precum un vulcan. Finalizarea n-a fost si momentul final al sesiunii deoarece a urmat masajul cervical, facial si masajul scalpului. Toate au reprezentat un binevenit regal post finalizare, menit sa ma revigoreze.

Am stat cca. o ora si jumatate contra a 150 lei.

Concluzii:

Daca as mai reveni ? Categoric !

Daca se presteaza sex ? Nu ! Se specifica clar inca de la debut.

Daca as fi facut sex cu ea ? Nu !

Dar as fi facut dragoste - ca un nebun...

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Am fost si eu la Cleo si voi incerca doar sa adaug aspecte la relatarea lui peterpan, asta insemnand ca subscriu la toate punctele lui de vedere.

Cleo a avut inspiratia sa-mi trimita adresa ei prin SMS - idee simpla, dar stralucita si care arata multa pasare din partea ei!

Apartamentul in care m-a primit raspunde pe deplin cerintelor de confort si igiena pe care mi le imaginez eu si pe care nu le regasesti in prea multe alte saloane. Amanunte de mare efect: papuci de unica folosinta (exista si la Amazonia), prosopul curat si parfumat pe care-l scoate dintr-un ambalaj si pe care mi l-a adus CALD la dus, cearceaful impecabil, nou folosit, curat si calcat, si care, din acest motiv, miroase a casa, nu a salon de masaj.

Despre Cleo: este un om incantator si o femeie foarte atractiva. Daca as spune ca are picioare frumoase si sani splendizi ar fi adevarat, dar prea putin. Are un zambet luminos si o atitudine minunata, prietenoasa dar fara ezaltari nefiresti, nu e stanjenita sau stanjenitoare si mai are o gratie de...elfa - mie mi-a sugerat-o pe Cate Blanchett in Lord of the Rings.

Despre ce mi-a facut Cleo: mi-a oferit, pe reteta descrisa de peterpan, cea mai buna experienta de masaj erotic de care-am avut parte. Cleo a devenit pentru mine Zana Senzualitatii. Atingeri moi si fine la inceput, un masaj de relaxare facut cu pricepere si pasare, totul incheindu-se, dupa mai bine de 1h:30, cu un masaj erotic sublim. Da, a fost cu finalizare prin "tehnici de masaj", adica cu mana, dar mana lui Cleo face vraji!

La plecare, Cleo m-a insotit cu privirea, din cadrul usii, pana m-am urcat in lift. Gest de mare subtilitate, intre politete si prietenie, care m-a surprins. Pe drumul de intoarcere ma gandeam la cata armonie este in aceasta fata si cum stie sa-si dozeze maiastru senzualitatea pe care o ofera.

Chapeau, Cleo!

 

Link to comment
Share on other sites

Saruturile si mangaierile pe corp sunt permise? Ea este nud pe toata durata masajului? Cum arata de fapt?

 

 

In weekend sa inteleg ca nu o pot gasi?!?

 

 

Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

Vizitat azi.

O prestatie extraordinara, nota 10 cu felicitari.

Cum nu prea mai am de adaugat fata de ce s-a spus aici si nici talentul de povestitor nu ma da afara din casa, ma rezum doar la a spune ca eu personal m-am simtit excelent.

Recomand calduros (daca nu cautati sex).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

buna seara vechi colegi de mult nevazuti dar nicidecum uitati! Dupa un (deja) vechi dar folositor obicei :D, am calcat pe urmele lui grizo boy, pe care-l salut cu mult respect si recunostinta, si am mers la CLEO. -am mers mai demultisor, da scriu abia acu, fiindca urmareste site-ul si am vrut sa se stearga....urmele-.

Asadar....mi-s mare iubitor de masaj...erotic, sau nu, uneori, si am tot "evoluat" de-a lungul timpului, si am cunoscut ceva maseuze. apoi iata! apare Cleo. ma tem ca niste cuvinte nu pot descrie incantarea mea....

fata are o finete interioara, ce transpare si in exterior, si in masaj, si in atmosfera. pot spune ca, pana la aceasta data, am atins superlativul atingerilor. Sincer, nu am ce descrie, ce sa va spun de rau? ca apa calda vine greu? da, asa e....

Am fost de 2 ori succesiv, si mi-a daruit o combinatie de masaje, cu pudra, cu ulei, cu atingeri fine, cu atingeri ferme, te simti minunat! Iar finalizarera, daca doresti, si daca doreste, desigur, e ceva....ce merita experimentat; in cazul meu a fost o explozie de energie, revigoranta si trezitoare la viata-adica opusul clasicei moleseli....

Costurile sunt de vreo...250ron/2h, cred, dar sigur am stat mai mult....

Fizicul lui Cleo? placuta la fata, mignona blonda (slabiciunea mea, deci subiectiv,poate) super la corp. Dar va asigur ca nu are importanta asa de mare. Intreaga cleoxperienta, ca sa zic asa, e iesita din comun. Atentie insa! potrivita doar celor ce pot si vor sa se abandoneze masajului, sa nu anticipeze ...urmarea, si sa nu doreasca sex. Dar...prieteni, credeti-ma, cine se bucura de Cleo, nu mai are nevoie de sex....doar de la dragoste-n sus!

 

Bafta-n toate cele minunate va doreste al dvs. etern friguros, Finlandezul

Link to comment
Share on other sites

Guest blackman

Incurajat de recenziile bune i-am calcat si eu pragul. Si pot sa spun ca nu regret deloc.

Am avut parte de 60 min de relaxare, liniste si un masaj senzual/erotic facut cu miscari foarte fine, delicate. Creeaza o atmosfera foarte placuta, este o tipa foarte prietenoasa si volubila.

Data viitoare cand voi reveni voi incerca si un masaj facut mai in forta, sunt chiar curios daca poate trece in extrema cealalta...de la atingerile acestea delicate la un masaj facut cu miscari energice.

Am platit 150 lei pentru masajul erotic finalizat prin atentia exclusiva a manutelor ei calde asupra micului negru si a outelor.

De revenit!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Am reusit sa ajung si eu la domnisoara si cred ca am avut asteptari mult prea ridicate din pacate. Nu pot sa spun ca m-a nemultumit ceva anume dar nici nu a fost ce asteptam eu dupa ce am citit pe aici...cred ca tine de gusturile fiecaruia pana la urma...

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

 

Eu asa vad lucrurile.... In sens obiectiv atit cit imi permit simturile si experienta mea....

 

 

surpriza....

 

eu le vad altfel....tot obiectiv vorbind...am inteles toti ca tu personal esti extrem de multumit de Cleo dar cat timp nu s-a cacat nimeni in gusturile tale pe aici las-o mai usor cu reclama..

 

Link to comment
Share on other sites

Bifat si eu ieri

 

Cred ca este pentru prima data cand am primit exact ceea ce asteptam, ba chiar si in plus.

 

M-as repeta daca as incepe sa descriu ceea ce e pe acolo deoarece au facut-o mult mai bine decat mine cei dinaintea mea.

 

Locatie vis a vis de Zepter pret 100-150 ora in functie de preferinte. No sex, No kiss, only massage. Din cel din urma de care vrea fiecare :)

 

Mie unul mi-a placut.

 

Succes

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...