Jump to content

Piata-az si-a luat-o in cap


Americanul
 Share

Recommended Posts

Piata-az.ro apare intr-un look nou. Daca inainte era totul vizibil dintr-o singura privire, acum apar numai titlurile anunturilor, daca vrei sa citesti anuntul dai click. Si dai si dai.... O pierdere imensa de timp.

Daca vrei sa pui un anunt primul lucru este ca trebuie sa te inregistrezi. Dupa aia pui cu chiu cu vai anuntul si la sfarsit iti cere banuti. Mie imi cere 4,50 RON desi n-am bifat nici o extraoptiune. Nu stiu daca am facut eu vreo greseala sau astia chiar si-au luat-o in cap si cred ca se vor putea impune cu modelul asta. Daca cineva stie cum sa pun anunt fara plata sa-mi spuna.

 

Sa vedem cat timp va trece pina va apare cineva pe piata care sa le sparga la astia monopolul. Din pacate in Romania lucrurile se misca incet.

 

Ma astept ca si anunturile curvelor sa devina mai putine. Probabil vor ramane doar saloanele care si pina acuma plateau anunturile. Ma intreb numai daca se va mai merita sa-si faca reclama daca nu vor mai fi cititori.

Link to comment
Share on other sites

Eu am reusit sa adaug relativ usor un anunt, dupa care mi-a aparut mesajul: "La inceputul lunii v-au fost acordate 10 anunturi gratuite pe care le puteti utiliza pana la sfarsitul lunii."  Deci am 10/luna sau 10 primite la inceput gratuite? Mie imi place noua versiune, poate au mai schimbat cateva lucruri dupa care ai postat tu aici. Siteul se misca destul de repede, apar 50 de anunturi pe pagina, e adevarat, pt. nr. de tel trebuie sa deschizi anuntul, Ce imi place e ca nu se schimba ora ultimei modificari atat de des.

Inainte cand treceam de pe a 2-a pagina pe a 3-a, din cauza modificarii orei de editare, majoritate din anunturi  erau aceleasi cu cele de pe pag. 2. Si sigur nu facea acest lucru o persoana manual.

Link to comment
Share on other sites

Partea cu mai multe anunturi pe pagina functiona si inainte. Standard era 20, dar se putea seta pe 50. Cel mai enervant este insa ca nu vezi datele de contact fara sa dai click pe fiecare anunt in parte. In plus titlurile anuntului sunt uriase, scrolezi de tampesti. Eu vreau sa vad repede si compact informatii, nu sa admir capodopera unui autonumit webdesigner.

 

Si la mine apare ca mi s-ar fi acordat 10 anunturi la inceputul lunii. (Oare acestea se acorda in fiecare luna?) Insa cand sa trimit anuntul imi spune ca mi-am consumat cele 5 (sic!) anunturi si mi se prezinta o factura de 1 EUR pt. anunt simplu fara nici o extraoptiune.

Sincer sa spun nu inteleg cum isi inchipuie  astia ca vor supravietui astfel. Ar fi momentul ca Dan Alexa sa isi extinda pina la urma planul de a le darama monopolul.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...