Jump to content
Sign in to follow this  
steroidu

FAQ

Recommended Posts

steroidu

Ce inseamna bullshit?

Exemple de bullshit, pe care le stergem fara sa ne cerem scuze:

"Ce poze misto are fata asta.."

"Ce as fute-o pe asta"

"Eu nu am fost la fata asta"

"asta e foarte grasa / e urata / e batrana / pare prea tanara / m-as duce / nu as merge nici mort"

"Super-informatii... Multumesc!" - exista intotdeauna PM pentru asa ceva. Folositi cu incredere

"Deh, batranetile astea"

Glume previzibile (stim, aprecierea e subiectiva). La informatii obiective insa, nu avem ce face si trebuie sa le lasam.

orice fel de reclama e bullshit

Am vazut ca exista DDC inregistrate pe forum. De ce le lasati?

daca o DDC afla de existenta forumului, nu e vina noastra. e vina userilor cretini (pe unii din ei ii stim), care spera ca vor dobandi un alt statut daca dau din casa. tristul adevar e ca nu o vor face.

Noi ne-am dori sa nu stie nimeni in afara de noi, userii care le suntem clienti. Dar daca afla vreo DDC, e mai simplu sa stim cine e ce si sa fie inregistrata fata transparent, decat sa apara cu diverse nume de useri asa-zis clienti.

userii cu IP duplicat (e.g. 2 useri cu acelasi IP) sunt banati - ambii, daca va intrebati.

Nu vom da ban sau sterge useri de DDC facute transparent (vezi anda27, medeea pana acum), dar pe cine prindem cu cioara vopsita, e pa (sters user si ban pe IP - vezi mihailove).

E a doua oara cand ma inregistrez. De ce mi-ati sters userul?

Daca va inregistrati si nu intrati niciodata pe forum timp de o luna, contul e sters automat. Inseamna ca nu va intereseaza forumul, si nu ne intereseaza nici pe noi de voi.

Daca va inregistrati, dar nu postati nimic util, inseamna ca valoarea adusa de voi forumului e 0. Daca postati la norma (i.e. bullshit, vezi mai sus), va stergem posturile irelevante, si ajungeti inapoi la 0.

Posturile din zona de Discutii Generale nu conteaza in numaratoarea posturilor membrilor.

Exista posibilitatea distincta ca la anumite momente sa stergem userii care nu au niciun post util pe forum

E simplu - forumul nu se scrie singur, si aduce valoare atata timp cat contribuim cu totii; nu suntem o armata a salvarii care sa ajute clientii muti. Postati informatii in urma vizitelor, si ne va fi tuturor mai bine.

Am pus o intrebare intr-un thread si mi-a fost sters postul. De ce?

Daca esti la primul post si acesta consta intr-o intrebare / solicitare de informatii, postul respectiv e eliminat. Regula zice First Give, Then Ask. Mai intai dam, si abia dupa cerem inapoi. Daca ai minim un post descriptiv inainte de a pune intrebari, totul e ok.

Sign in to follow this